Як правильно вибрати флешку?

Сьогодні ринок пропонує велику кількість різноманітних USB-флеш-накопичувачів. Купуючи флешку, ми в першу чергу звертаємо увагу на ціну і ємність. Остання досягає 256 ГБ. Маленькими за обсягом вважаються флешки на 2ГБ і 4ГБ. Особливою популярністю користуються накопичувачі на 16 ГБ, 32 ГБ, 64 ГБ. Але крім цих параметрів існують характеристики не менш важливі. Вони впливають на тривалість і швидкість роботи гаджета.

Як правильно вибрати флешку?

ФлешкаВсі нові комп'ютери підтримують USB-3.0 формат. Плюси цього формату очевидні: висока швидкість обміну даними. Тому, актуально купити флешку з підтримкою USB-3.0. Такі високошвидкісні пристрої мають середню швидкість читання близько 70 Мб / с, швидкість запису - близько 40 Мб / с. Але на сьогодні це не межа. Надшвидкісними вважаються накопичувачі зі швидкістю читання \ запису 150 Мб / с і 70 Мб / с відповідно. Однак нова флешка повинна підтримувати і старий роз'єм USB-2.0. У порте USB-2.0 вона працюватиме повільніше, ніж у USB-3.0, але все ж швидше, ніж флешки тільки для USB-2.0.

Якщо Ви плануєте активно використовувати флешку, часто носити її з собою, то тонкий корпус явно не для Вас. У цьому випадку краще купити накопичувач у металевому корпусі, який захистить пристрій від ударів, здавлювання. Дизайн такого пристрою не має практичного значення, це вже справа смаку. Існують навіть флешки з надміцного авіаційного алюмінію і титану. Такі корпуси витримують екстремальні навантаження, вогонь і воду.

Щоб не втратити дорогий предмет, вибирайте моделі з шнурком або ланцюжком. Захисний ковпачок теж іноді втрачається. Для цього створили модель корпусу з висувним роз'ємом. У таких флешках взагалі відсутня будь-яка можливість втратити ковпачок.

Якщо Вам доводиться переносити і зберігати на флешці конфіденційну інформацію, яка не повинна бути доступна стороннім, то варто подумати про флешки з ідентифікатором. Ідентифікатор розпізнає господаря за відбитком пальця.

Можна використовувати флешку як ключ доступу. На таких накопичувачах зазвичай встановлено спеціальне програмне забезпечення.

Для розширення функцій USB-накопичувача можна купити флешку з вбудованим картрідером. Це дозволить читати різні карти формату micro SD.

Якщо Вам доводиться працювати на комп'ютерах з різними операційними системами, зверніть увагу, щоб флешка була сумісна і з ОС Windows, і з ОС Mac.

Виробники дають умовну гарантію тільки на певну кількість читання \ запису флешок. Пам'ять, на жаль, зношується. Тому, через 3-5 років активного користування корисно змінити флешку. На старенькому накопичувачі можна зберігати менш важливу інформацію. Якщо дбайливо ставитися до флешки, можна продовжити її термін служби. Користуйтеся режимом «Безпечне вилучення», бережіть від електростатичного розряду, який трапляється в несправну електромережу або при перепаді напруги, захищайте від намокання, акуратно вставляйте в порт, тоді флешка прослужить ще довго. Інформація на ній може зберігатися десятками років. Мініатюрні розміри і великий обсяг для зберігання даних робить USB-флешку незамінним помічником.

27.04.2013                                                                                                                                              М.М.Ю.