Корисна порада при виборі флешки

Ринок USB флешок росте дуже швидко і на ньому з'являється багато нових компаній які пропонують флешки різних моделей. Вибір моделей і постачальників флеш-пам'яті (флеш-накопичувачі) дуже великий і це призводить до великої конкуренції компаній між собою за покупцем. Ця конкуренція призводить до того, що постачальники флешок пропонують клієнтові нижче ціну, ніж дає конкурент і при цьому шукає, де закупити в Китаї у постачальників флешки, подешевше. Ця конкуренція іноді призводить до поганих наслідків, за які розплачуються клієнти.

Що ж відбувається при купівлі флешок по супер низькими цінами?

Дуже багато клієнтів на ринку, практикують метод пошуку найдешевших цін на ринку рекламно-сувенірної продукції. Це можливо шляхом моніторингу ринку, за допомогою розсилки запитів за тими ж флешками, по всіх компаніях, які займаються постачанням флешок з Китаю в Україну. І в купі отриманих відповідей вибирають найнижчі за ціною. Це дуже популярний і старий метод знайти найдешевший товар. Є таке прислів'я безкоштовний сир тільки в мишоловці. Це прислів'я тут працює як ніколи. Відправивши по всіх компаніях один і той же запит по флешках, всі компанії починають шукати, де б взяти флешки подешевше і риють ринок Китаю. На ринку Китаю постачальників флешок в десятки разів більше ніж на території Україні, серед них також дуже багато посередників і шахраїв. І що виходить? Постачальники риють і знаходять низькі ціни на флешки, і дають їх замовнику. Замовник прораховує скільки він економить, йому це подобається і оформляє замовлення, тому що ціна майже в 2 рази відрізняється від запропонованих цін інших постачальників флешок. Ніби все добре, знайшли дешеві флешки, вони ж бюджетні флешки, але тут і криється весь підступ. Ціни на флешки у всіх виробників майже однакові, відмінність йде в центах на одиниці флешки. Якщо ж ціна майже в два рази дешевше то це зазвичай насторожує людини, але не наш український народ.

Що роблять китайські постачальники, щоб знизити вартість флешки?

Китайці (в основному так роблять нечесні шахраї-посередники) купують найдешевші флешки на 1Гб, або на 2 Гб, залежно який обсяг флешки вам потрібний, і далі йде програмування. Програмування флешки або як називають у народі прошивка флешки, в результаті чого флешка показує не 1Гб або 2Гб, а 2Гб або 4Гб. При цьому чіпи, які використовують в флеш-пам'яті купують найдешевші, на які не поширюється гарантія. Ось такі не складні махінації і виходить флешка потрібного розміру. Такі флешки називають - «роздуті флешки», так як дійсно пам'ять флеш-накопичувача роздувається (збільшується).

Що ми маємо в результаті? Коли постачальник отримує флешки з Китаю він її перевіряє, підключивши флешку до комп'ютера, вона показує потрібний обсяг пам'яті. Він спокійно відвантажує флешки замовнику, той відповідно перевіряє переконуючись, що обсяг флешки відповідає і все в порядку. І тут починається найцікавіше.

Якщо перевірити всі флешки на запис на неї інформації, то може вийде так, що деякі флешки будуть не працювати. При експлуатації флешки перестануть працювати вже через 3-5 місяців. При запису великих файлів і надалі їх відтворенні видаватиме помилку, так як при записі файлу більше ніж фізичний обсяг чіпа флешки інформація записується поверх і стискається. В роздутих-флешках чіп флешки працює на знос і тому швидко перестає працювати.

Деякі кажуть - «Це ж видатковий матеріал перестала працювати ну і гаразд». Коли подарована флешка перестає працювати і при цьому людина втрачає найцінніше-записану на ній інформацію, і це все відбувається через пару місяців як подарували флешку. У людини виникає думка, що на ньому заощадили подарували китайську підробку і в цей момент компанія падає в очах людини. Люди дуже важко переживають будь-яку втрату, якщо ж це пов'язано з їх напрацюваннями і творчістю це важко в двійні, так як ця робота багато значить і її доведеться переробляти.

Тому при виборі флешки (флеш-пам'ять) настійно рекомендую:

-Ознайомтеся з компаніями, з їх сайтами, які продають флеш-накопичувачі, дізнавайтеся ціни, порівнюйте, і не хапайтеся за найнижчі ціни на флешки.
-Питайте у своїх колег, може, хто то, знає де краще купувати і дасть вам рекомендації.
-Питайте, чи дає продавець на флешки гарантію. Гарантія на флешки повинна бути не менше 1 року. Якщо флешки з нанесенням, тоді повинна бути гарантія на нанесення.
- При покупці флешки попросіть одну флешку, як зразок, щоб протестувати її і записати на неї великий файл і потім відкрити файл.

Не поспішайте при виборі флешок, будьте гранично уважні, щоб не бути обдуреними. Удачі Вам і приємних покупок.